Čapované pivá pre každého suseda. Skvelá chuť i zážitok s Beer Station

Chutné. Remeselné. Slovenské. Aj české. Kvalita zaručená. Príď si k PÁNOVI SUSEDOVI na Námestie hraničiarov 8/A do Petržalky po jedinečný zážitok.


Čo by si mal vedieť

Jedna prevádza = vždy narazených 8 pív.

Pivá (väčšina) sú nepasterizované a nefiltrované. Zabudni teda na bežnú chuť komerčných pív, táto aktuálna – remeselná ťa dostane rovnako, ako dostala mňa. Aj preto Beer Station.

Pivá obsahujú vitamíny a zdraviu prospešné látky. O dôvod viac si po chladeného čapáka prísť. 😊

Okrem ležiakov sa čapujú aj pivá zahraničného pôvodu – IPA, APA, Ale, Stout, Porter, atď., atď.

Na Námestí hraničiarov nebudem ponúkať len tie isté pivá. Ponuka sa mení. Tak ako sa má každý dobrý sused raz chuť na toto, inokedy na iné. Poteším aj špeciálmi, ktoré získali hodnotné ocenenia.

Pútavý postup

Hneď ako vstúpiš do predajne, pozornosť upúta Beer station – pivo ti naplním do fľaše pomocou špeciálneho zariadenia Pegas, ktoré funguje na princípe protitlaku, vďaka čomu sa pivo nedostáva do kontaktu so vzduchom a zachováva si tak chuť, typickú vôňu a kvalitu až do jedného mesiaca, resp. kým sa fľaša neotvorí.

Pivo sa uchováva v chlade (aj vtedy, keď ešte nebolo narazené), čo je zrejmé už v momente, kedy ti je predstavené ako nepasterizované. Rovnako tak dať ho do chladničky sa odporúča hneď po kúpe – a to v čo najkratšom čase. Uchová sa spomínaná vôňa, chuť a kvalita. A práve o tie v prvom rade ide. Ide o zážitok.

Pre plnenie piva do fliaš sa používa pivoplyn, ktorý nijakým spôsobom neovplyvňuje chuť piva.

Pivo sa plní do plastových a sklenených fliaš. Podľa výberu, podľa tvojej potreby, milý pán Sused. Sú naozaj pekné. Tie sklenené majú štýl, ktorý zaujme.

Plastové fľaše sú jednorazové a sú v cene piva, teda nič navyše za fľašu neplatíš. Objemovo ponúkam pol a litrové, čo sa týka umelých, sklenené sú zasa 0,75 l (3,30 eur), jeden (9,90 eur) a dvojlitrové (13,90 eur). So sklenenou fľašou sa na prevádzku vráť, rád ti ju doplním ďalšou chutnou dobrotou. Navyše, je to takto ekologickejšie. Nehovoriac, že nadizajnovaná sklenená fľaša je aj pekným darčekom.

Aktuálnu ponuku uvidíš v aplikácii Beer Station, ktorú si stiahneš cez AppStore i Google Play.

Do konca januára dostaneš za každé tri litre piva stierací žreb, kde sa skrývajú hodnotné výhry ako iPhone X, pivo podľa vlastného výberu, pivný pohár, farmárske lupienky, možnosť využiť akciu 4+1).

Ak si ešte stále na mobile, tak checkni appku TRIFFT, čo je vernostný program Beer Station. A pri prvej návšteve si môžeš odniesť pol litra čerstvého remeselného piva na účet prevádzky (pivo podľa výberu prevádzky).

Tiež môžeš každý mesiac využiť odmenu 4+1 (piate – to najlacnejšie – pivo dostaneš zadarmo). Do tretice všetko dobré, hovorí sa, pri každom nákupe dostávaš body, po dosiahnutí hranice 60 bodov si prídeš na darček.

Pivá a par slov k nim

– Krakonoš 11
alkohol: 4,3%
český pivovar Krakonoš
Svetlý klasický ležiak plzenského typu. Nízka cena – 1,90 € / 1 liter

– Svijanský Rytíř 12
alkohol: 5%
český pivovar Svijany
Známy a populárny pivovar, ktorý varí ležiaky. Najznámejšie pivo od pivovaru je Svijanský Maz 11. Tato 12-ka je plnšia a zaujímavejšia v chuti.

– Jozef ll 10
alkohol: 3,8%
slovenský pivovar Wywar
Pivovar Wywar už tretí rok za sebou obsadzuje vrchné priečky rebríčku najlepších slovenských pivovarov. Tiež aj pivo Jozef ll bolo ocenené ako najlepšia desiatka uvarená na Slovensku.

– Peter 16
alkohol: 6,4%
slovenský pivovar Wywar
IPA. Štýl piva obsahuje viac sladu a niekoľkonásobne viac chmeľu, čo pridáva pivu vyšší obsah alkoholu, plnšie telo a vďaka chmeľu sa objavuje značne vyššia horkosť a ovocne tóny.

– Screaming bitch 15
alkohol: 6,6%
slovenský pivovar Wywar
Legendárna IPA, ktorá tiež nie raz dostala medailu za najlepšie slovenské pivo.

– Sun APA 12
alkohol: 5,2%
český pivovar Nachmelená opice
Štýl APA (American Pale Ale) sa varí iba s americkým chmeľom. Štýl piva je podobný ako IPA. Často je pivo ľahšie piteľné a to vďaka nižšiemu obsahu alkoholu a plnosti tela.

– Vandal 14
alkohol: 6,1%
slovensky pivovar ŽiWell sa nachádza v Piešťanoch a vo svete craftových pív je je veľmi populárny.
Vandal je American IPA. V chuti je vďaka použitému sladu jemne karamelové, tiež je ovocné citrusové s vyššou horkosťou.

– Vianočný Imperial Stout – Gejza 18
alkohol: 7%
slovenský pivovar Wywar
Pivo, ktoré sa dá kúpiť iba pred Vianocami a iba v niekoľkých miestach na Slovensku (a to, samozrejme, na našich prevádzkach). Čierne pivo, v chuti a vôni cítiť kávu, tmavú čokoládu, kávovú horkosť, jemne karamelové tóny, zohrievajúci alkohol. Pivo sa odporúča na zimné večery a ako darček kvôli stupňovitosti a aktuálnemu názvu.

– Sametová 17
alkohol: 6,9%
Beskydský pivovárek – český pivovar
Pivovar varí veľa špeciálov, väčšinou sú to perfektné IPy, aj keď menej známe.

– Nežná Bára 13
alkohol: 5,5%
český pivovar Chomout
Perfektná ľahko piteľná IPA.