Láska nám musí chutiť. Valentín u Pána Suseda taký bude

„Podstatou lásky nie je to, že sa pozeráme jeden na druhého, ale že sa pozeráme rovnakým smerom,“ napísal pred rokmi jeden francúzsky pilot.

Antoine de Saint-Exupéry dal neskôr svetu Malého princa, jeden z najinšpirujúcejších príbehov modernej literatúry.

Autor – pilot snažiaci sa v africkej púšti opraviť pokazené lietadlo sa rozpráva s malý princom.

O dobre,

priateľstve,

pravom šťastí,

zodpovednosti za tých, ktorých máme radi.

Významnú rolu hrá aj láska. K životu, okoliu, schopnosť podeliť sa. V popredí sú aj empatia, citlivosť i prirodzená potreba – mať pri sebe niekoho blízkeho, byť vypočutý, naplnený.

Exupéryho krajan – básnik  Charles Péguy svojho času napísal, že „láska nám musí chutiť, nie nás len dráždiť.“ Súhlasím, ale možno si význam slov aspoň nateraz vysvetlím trochu po svojom :),  pretože som pre všetkých pánov susedov a (samozrejme) pani (dámy) susedy pripravil na Valentína prekvapenie (o tom ale viac 14.2.). A k nemu už teraz niečo, čo by mohlo zlepšiť deň – 10-eurovú zľavu na 12-ročnú whisky Glen Moray a 33% zľavu na chutné Hamlet Prosecco, resp. som zlacnil aj ďalší sortiment (viď aktuálny leták).

14. februára je deň zaľúbených. Ja som napríklad zaľúbený do ľudí. Čerpám z nich energiu, inšpirujem sa ich životmi, zážitkami, skúsenosťami. Keď sa na vás počas návštev predajne na Námestí hraničiarov pozerám, keď prehodíme zopár slov o čomkoľvek, urobí mi to lepšiu náladu. A preto sa už na vašu návštevu teším, drahí susedia.

No a teraz na chvíľu späť k Malému princovi… 🙂